Velkoobchod s Vape Produkty

Zákony a pravidla listopadu 5, 2023

Je pelyněk v USA nelegální?

  • Napsáno
    Tomáš Kopecký

    Tomáš Kopecký

  • 0 Komentáře

Podívejme se na Americký pohled na pelyněk

Žijeme ve světě, kde se stále více a více lidí obrací k tradičním léčebným metodám, a pelyněk je jednou z rostlin, které jsou stále více využívány pro své zdravotní přínosy. Ovšem v Americe je to trochu složitější. Je pravda, že pelyněk - tedy Artemisia absinthium - je v Americe legální? Otázka na první pohled jednoduchá, ovšem odpověď je mnohem složitější. Připomeňme si například kauzu absinthu, který byl v USA dlouho nelegální. Proč? Protože hlavní složkou absinthu je právě pelyněk.

Co je to vlastně pelyněk?

Abychom mohli mluvit o legalitě pelyněku, musíme vědět, co to vlastně je. Pelyněk je trvalka z čeledi hvězdnicovitých, která se vyskytuje v Evropě, Asii a Severní Americe. Je hojně využíván v tradičním léčitelství, často se že využívá jako odčervovací prostředek. Navíc, má antimikrobiální a protizánětlivé účinky.

Zábavné fakty a tipy o pelyněku

Pokud jste milovníkem zeleně, pravděpodobně byste s pelyněkem neměli mít problém. Ale pamatujete, že jsem zmínil absinth? No tak, pelyněk je jednou z hlavních složek tohoto terapeutického, ale i opojného nápoje. A to je právě důvod, proč byl absinth v USA zákazán. Ale to už je stará historie.

A nyní ten zákaz v USA…

Se zákazem absinthu v Americe byl spojen i zákaz pelyněku. Nebylo však jen o něm. Bylo to kvůli jedné zvláštní látce, kterou pelyněk obsahuje - thujonu. Thujon je látka, která může v přílišné koncentraci způsobovat halucinace. Z toho důvodu byl pelyněk považován za nelegální. Ale dnes? Dnes je jeho použití zcela legální, pokud je dodržena nízká koncentrace thujonu. Lifelike story, můj pes Jarda miluje, když mu do krmení přidám trochu pelyněku. Sice ho nedávám ve velkém množství, ale vím, že ho svými léčivými účinky podporuje.

Právní status pelyněku v USA

V současnosti je pelyněk v USA zcela legální, pokud je dodržena nízká koncentrace thujonu. To znamená, že můžete pěstovat pelyněk a užívat ho pro své zdraví, pokud nezvyšujete koncentraci thujonu. Tato regulace samozřejmě omezuje výrobu a prodej absinthu, ale to nijak neovlivňuje pěstování a užívání pelyněku jako bylinky pro osobní léčení.

Využití pelyněku v domácí medicíně

Pelyněk se využívá v domácí medicíně na mnoho různých nemocí - od problémů s trávením až po eliminaci parazitů v těle. Díky svým antimikrobiálním a protizánětlivým účinkům je skvělým pomocníkem při boji proti mnoha nemocem. A to je další důvod, proč ho můžete chtít pěstovat ve své zahrádce.

Pěstování pelyněku za oceánem

Pěstování pelyněku v Americe je celkem jednoduché, pokud máte dostatek slunce a nezapomínáte na zálivku. Rostlina je docela odolná a nepotřebuje mnoho péče, což je ideální pro začínající zahrádkáře. A pokud se rozhodnete pelyněk pěstovat, budete mít vlastní zdroj tohoto skvělého léčivého prostředku.

Může pelyněk poskytnout i další výhody?

Proč bychom měli pečovat jen o sebe, když můžeme poskytnout výhody i našim domácím mazlíčkům? Jako jsem už zmínil, můj pes Jarda miluje pelyněk. A to nejen pro jeho chuť. Pelyněk je také výborný při boji proti parazitům, takže pokud se s ním mazlíček infikuje, může mu pomoci se jich zbavit. A to je jen jeden z mnoha důvodů, proč byste měli pelyněk zvážit, pokud máte doma zvířátko.

Sdílet

Napsat komentář

Položky označené * jsou povinné.