Velkoobchod s Vape Produkty

Kouření a konopí září 11, 2023

Dostane vás Delta 11 do hola?

  • Napsáno
    Pavel Šulc

    Pavel Šulc

  • 0 Komentáře

Delta 11 - co to vlastně je?

Začnu rovnou od začátku, aby vše bylo jasnější. Delta 11 je jedním z mnoha kanabinoidů, které najdeme v rostlině konopí. Tyto látky mají různé účinky na tělo a mysl a Delta 11 je jedním z těch, které se v poslední době objevují čím dál tím častěji v rozhovorech o konopí a jeho užívání. Je to však látka, o které toho ještě hodně nevíme. Většina výzkumů a zkušeností se týká jiných kanabinoidů jako je THC nebo CBD.

Jako otec mojí nádherného syna Radima bych hned na začátku chtěl říct, že bychom s konopím měli jednat velmi zodpovědně. Konopí sice má své léčivé účinky a využívá se v mnoha oblastech průmyslu, ale je také potřeba si uvědomovat jeho psychoaktivní účinky. Ty mohou být pro někoho neškodné a dokonce prospěšné, ale u jiných mohou způsobit nepříjemné nebo nebezpečné účinky. Je tedy důležité informovat se a užívat konopí s rozumem.

Delta 11 v porovnání s ostatními kanabinoidy

Znáte-li kanabinoide, jistě máte na mysli THC a CBD. THC je slavný pro svůj psychotropní efekt, díky kterému konopí získalo svou kontroverzní pověst. CBD je nejvíce ceněno pro své dobrovolné a terapeutické účinky, obzvláště v léčení zánětů, úzkosti a nespavosti. Delta 11, na druhou stranu, je teprve na začátku své cesty k uznání. Dosud nebylo provedeno dostatek výzkumu, abychom mohli s jistotou říci, jaké jsou jeho účinky a potenciál.

Potvrdit nebo vyvrátit, zda Delta 11 skutečně způsobuje pocit "výšky" je chorobně složité. Zkoušel jsem najít nějaké informace na internetu, ale ta jsou neúplná a v mnoha případech i protichůdná. Nicméně, většina zdrojů se shoduje na tom, že Delta 11 má mnohem mírnější psychoaktivní účinky než THC.

Jak funguje Delta 11 na tělo?

Jak jsem již zmínil, Delta 11 má mnohem mírnější psychoaktivní účinky, než THC. To znamená, že se po jeho užití necítíte jakoby jste byli "zhulený". Někteří uživatelé uvádějí, že pocítí určitou relaxaci a úlevu od stresu, ale účinky jsou mnohem mírnější, než u THC.

Dokonce jeden z mých přátel, s kterým jsme kdysi často "pařili", mi jednou řekl, že pocit po Delta 11 je jako být "položený", ale bez toho "vytříbení". Takže, pokud se ptáte, jestli Delta 11 dostane vysokou, odpověď je pravděpodobně ne. Aspoň ne tak, jak byste očekávali.

Co říkají vědci?

Nechceme se spoléhat pouze na zkušenosti uživatelů, je také důležité se ohlédnout za tím, co říkají vědci. Jak jsem už uvedl, výzkum Delta 11 je stále v plenkách, většina informací pochází z omezeného počtu studií na zvířatech. Tyto studie naznačují, že Delta 11 může mít protizánětlivé a analgetické účinky, ale je třeba provést další výzkumy, aby se potvrdily tato tvrzení a určilo, jak Delta 11 ovlivňuje člověka.

Ačkoli je pravda, že výsledky jsou stále neúplné, určitě je zde potenciál, který Delta 11 nabízí. Nikdy nevíme, možná to bude další "big thing" v léčebném konopí.

Jak si může Delta 11 pořídit?

Delta 11 je legální v mnoha zemích, včetně České republiky, takže si jej můžete koupit v mnoha obchodech s konopím a dokonce i online. Stále se však ujistěte, že nakupujete z důvěryhodných zdrojů a že jste přečetli a pochopili všechna upozornění a pokyny.

Rovněž je důležité si uvědomit, že kvalita a koncentrace Delta 11 se mohou lišit od výrobku k výrobku. Proto byste měli vždy začít s malou dávkou a postupně ji zvyšovat, dokud nenajdete dávku, která pro vás funguje nejlépe.

Pár závěrečných myšlenek

Delta 11 je zvláštní látka. Máme tu nového hráče na scéně kanabinoidů a zatím je pravdivé říci, že už jeho přítomnost vzbuzuje hodně zájmu. Nicméně, zatímco výzkum Delta 11 je nadějný, stále jsme daleko od toho, abychom mohli s jistotou říct, co to Delta 11 dokáže a jak může ovlivnit naše tělo a mysl.

S rostoucím zájmem o konopí a jeho potenciálem se však můžeme těšit na další výzkumy a objevy. Ať už si myslíte, že Delta 11 vás dostane vysoko nebo ne, je jasné, že tato látka bude i nadále předmětem diskusí a výzkumu.

Napsat komentář

Položky označené * jsou povinné.