Velkoobchod s Vape Produkty

Zdraví a wellness prosince 7, 2023

Objeví se absint na testu na drogy?

  • Napsáno
    Pavel Šulc

    Pavel Šulc

  • 0 Komentáře

Úvod do světa absintu a jeho potenciálního vlivu na drogové testy

Absint, tento tajemný a záhadný alkoholický nápoj, je téměř synonymem pro bohémskou éru 19. a 20. století. Často označovaný za "zelenou vílu", vyvolává u mnohých z nás myšlenky na umělce a spisovatele, kteří dávali volný průchod své kreativitě pod vlivem tohoto nápoje. Ale jak se má všemu tomuto romantickému mysticismu k vědeckým testům drog? Vytáhne absint červené vlajky při kontrole na drogy? No, to je otázka, kterou si klademe. A tak se srdnatě vydávám na cestu, aby jsem objevil pravdu a rozhodl se, jak na tom absint skutečně je.

Co je to vlastně absint?

Někdy je důležité začít tím nejzákladnějším. Co je to vlastně absint? V základě se jedná o alkoholický nápoj, který se vyrábí destilací bylin, především pelyněku pravého a kmínu. Zajímavý ale je především výrobní proces absintu, který spočívá v macerování bylin v alkoholu a následné destilaci, čímž se dosáhne vysokého obsahu alkoholu a specifické chuti. Ale je v absintu něco, co by mohlo upozornit na drogové testy?

Thujon a absint — mytus či pravda?

Klíčem k odpovědi na tuto otázku je látka thujon. To je látka, která se nachází v absintu a která bývá často spojována s jeho halucinogenními účinky. Problém je, že ačkoli má thujon psychoaktivní účinky, většina dnešních absintů obsahuje této látky velmi málo, případně vůbec žádnou. Současné regulace v mnoha zemích, včetně České republiky, totiž omezují obsah thujonu v absintu na minimum. Takže pravda je, že když si dnes dáte absint, není pravděpodobné, že by vás mohla ohrozit přítomnost thujonu - aspoň co se týče drogových testů.

Jak drogové testy fungují?

Nyní, když jsme prozkoumali vlastnosti absintu, je důležité rozumět principu fungování drogových testů, abychom lépe pochopili výsledky. Droga není jenom kokain, marihuana, nebo heroin. Jakákoliv látka, která je ve větší míře konzumována a může narušit běžné fungování vašeho těla, může tedy být považována za drogu. A to je to, co drogové testy hledají. Zjistí, zda se v těle nacházejí látky, které tam normálně nepatří, a jestli jejich množství přesahuje určené hranice. Ale jak absint zapadá do tohoto obrázku?

Absint a drogové testy: ano, nebo ne?

A tak se dostáváme k hlavní otázce: ovlivní absint výsledky drogového testu? Když už máme ponětí o tom, jak fungují drogové testy a co v nich hledají, můžeme říct, že v případě absintu je pravděpodobnost, že by vás mohl upozornit na takový test, velice malá, skoro nulová. Jak již bylo zmíněno, množství thujonu v absintu je tak malé, že by nemělo vést k pozitivnímu výsledku testu. Není tedy důvod se bát, že by vás nějaký sklenička absintu mohla kompromitovat.

Příběh o absintu a možných nedorozuměních

A teď něco osobního. Před několika lety, když jsem byl ještě student, jsem jednou na večírku obdržel skleničku absintu. Nebyl jsem velkým znalcem, ale věděl jsem, že tento nápoj má reputaci "zelené víly". Takže jsem se rozhodl vyzkoušet ho. Vše proběhlo v pořádku, nic se nestalo, žádné zvláštní efekty, ani psychodelické sny. O několik dní později jsem se ale musel podrobit drogovému testu pro novou práci. Přestože jsem byl nervózní, výsledek testu byl negativní. A tak můj osobní zážitek potvrzuje, že pití absintu nepovede k pozitivnímu výsledku na drogovém testu.

Závěr: absint a drogové testy

Při diskuzi o absintu a drogových testech jsme prošli několika důležitými body. Pochopili jsme, co to absint je, jak fungují drogové testy a jak se absint do toho vkládá. Je dobře známo, že absint obsahuje thujon, látku s psychoaktivními účinky. Ale dnes, v důsledku regulací, množství thujonu v absintu kleslo na minimum a s vysokou pravděpodobností nepovede k jakýmkoliv alarmujícím indikacím na drogovém testu. Takže si ho můžete užít bez obav, vždyť život je příliš krátký na to, abychom se nechali omezovat strachem a neznalostí. Na zdraví!

Napsat komentář

Položky označené * jsou povinné.