Velkoobchod s Vape Produkty

Cestování září 17, 2023

Mohu letět s jedlými výrobky z čokolády?

  • Napsáno
    Radka Novotná

    Radka Novotná

  • 0 Komentáře

Můžu cestovat s jedlými čokoládovými výrobky? Jak to vlastně je?

Většina z nás se už někdy dostala do situace, kdy jsme chtěli na letiště přivézt něco jedlého, ať už se jednalo o oblíbenou sladkost, kousek ovoce nebo třeba stroužek česneku na případnou krizovou situaci (no dobrá, to jsem asi jen já). Ve světě edibles, tedy potravin s přídavkem konopí, se ovšem věci komplikují. Uvažujete o letu s čokoládovými edibles?

Ze zákona: Co říká právo o cestování s jedlými konopnými výrobky

V první řadě je důležité uvědomit si, že zákony týkající se konopí se liší podle jednotlivých států, a dokonce i regionů. Zatímco v některých konopí je plně legalizované (včetně jedlých produktů), v jiných jsou jakékoliv formy konopí přísně zakázané. Je tedy nezbytné se před cestou důkladně informovat, jaké jsou aktuální předpisy v zemi, do které se chystáte. Zajímavostí je, že některé státy mají speciální předpisy pro "edibles". Například v Coloradu je povoleno držení až 1 unce (cca 28 gramů) konopí, ale u jedlých výrobků to funguje trochu jinak. Za jednu "porci" se zde považuje 10 mg THC, takže pokud máte čokoládu, kde je THC 100 mg, je to již považováno za 10 porcí.

Postup při procházení bezpečnostní kontroly na letišti

Letiště mohou být místa plná stresu a napětí, zvláště pokud s sebou vezete něco, u čeho nejste jisti, jak se k tomu ochranka postaví. Jedna z věcí, kterou byste měli mít na paměti, je, že personál letiště není nijak špeciálně školen na to, jak rozpoznat jedlé výrobky s konopím. Protože jsou čokoládové edibles podobné běžné čokoládě, je pravděpodobnost, že by je zkontrolovali, poměrně malá. Co je však důležité, je držet se obecných pokynů pro přepravu jídla v letadle. Vždy nakonec záleží na konkrétním letišti a jeho politice, jak bude situace posuzována. Musíte být připraveni na to, že vaše čokoláda může být prošetřena nebo dokonce zabavena, proto je dobré počítat s tímto rizikem.

Tipy a rady pro cestování s jedlými konopnými výrobky

První rada zní: Buďte diskrétní. Držte se zásady „Méně je více.“ Co tím myslím? Absolutně bych vám nedoporučovala, abyste se na letišti oháněla svou čokoládou a křičela na všechny strany, že je to edible. Držte ji klidně v originálním obalu a nijak ji neskrývejte – vypadá to podezřelejší. Druhý tip: Cestujete-li do země, kde je konopí nelegální, rozmyslete si, jestli je cesta s ediblí opravdu nutná. Fakt, že dostanete pokutu, nebo dokonce skončíte ve vězení jen kvůli několika kouskům čokolády, je celkem smutný. Třetí rada: Informujte se. Je důležité vědět, jaké máte možnosti a jaké jsou rizika. Internet je plný zdrojů, kde se můžete dočíst o zkušenostech lidí, kteří už si takovou cestu za sebou mají.

Vlastní zkušenost: Můj příběh s jedlými konopnými výrobky

Jednoho krásného dne, když jsem se chystala na cestu do USA, jsem se rozhodla vzít s sebou několik edibles v podobě čokoládových pralinek. Tehdy jsem měla plno obav, zda to projde kontrolou na letišti. Vzala jsem si s sebou jen několik kousků, aby to nevypadalo podezřele, a doufala, že to projde. Na letišti jsem se chovala naprosto normálně, neudělala žádné divné pohyby a snažila se být co nejvíce nepozorovatelná. Pralinky jsem měla v originálním obalu bez jasných náznaků, že jde o edibles. Při procházení bezpečnostní kontroly jsem byla trochu nervózní, ale nakonec byl můj batoh prohlédnut jen letmým pohledem a já mohla bez problémů pokračovat dál. Takže ano, je možné cestovat s jedlými konopnými výrobky, pokud jste diskrétní a zachováváte klid. Ale je také důležité být si vědom možných rizik, takže vždy důkladně zvažte, zda je to pro vás to stojí. Nazdar a ať vám to vyjde tak, jak potřebujete!

Napsat komentář

Položky označené * jsou povinné.