Velkoobchod s Vape Produkty

Zdraví a wellness listopadu 11, 2023

Je THCa Delta 8?

  • Napsáno
    Pavel Šulc

    Pavel Šulc

  • 0 Komentáře

Co je to THCa Delta 8?

Často mi lidé kladou otázku: "Pavel, co je to THCa Delta 8?" A já jim odpovídám, že je to téma, které je tak komplexní, že na to musíme připravit celý článek. Když se lidé ptají na THCa Delta 8, mohou mít na mysli několik věcí. Takže, pojďme si to vysvětlit jasně a detailně, abychom se na tyto věci podívali blíže.

ThCa Delta 8, plně označená jako Delta 8-tetrahydrokannabinolová kyselina, je jedním z mnoha kanabinoidů, které najdeme v konopí a je známá pro své psychoaktivní vlastnosti. Avšak, to neznamená, že je to to samé jako Delta 9-THC, který je nejznámějším kanabinoidem v konopí.

Mnoho lidí se mýlí, když o tom mluví, protože si myslí, že je to to samé. Ale ne, nejsou to jedna a táž věc. Jsou podobné, ale ne stejné. Pojďme se podívat, proč.

Vlastnosti a účinky THCa Delta 8

Když mluvíme o vlastnostech a účinky THCa Delta 8, chci vám představit několik zajímavých faktů. První a nejdůležitější věc, kterou musíte vědět, je, že THCa Delta 8 je vlastně neaktivní předchůdce Delta 9-THC.

Co to znamená? Jednoduše řečeno, pokud rostlina konopí roste a vyrábí THCa, nemá žádné psychoaktivní účinky. Ale když se rostlina sklízí a suší, THCa se přeměňuje na THC, a to je kdy začínají psychoaktivní účinky.

Takže jedna z nejdůležitějších vlastností THCa Delta 8 je, že se přeměňuje na THC, když je vystavena teplu nebo světlu.

THCa Delta 8 vs. Delta 9-THC

Vím, že může být zmatek mezi těmito dvěma, THCa Delta 8 a Delta 9-THC. Ale pokud si to představíte takto, jednoduše řečeno, THCa Delta 8 je jako mladší bratr Delta 9-THC.

Jsou si velmi podobní, mají spoustu společných rysů, ale některé vlastnosti jsou jedinečné pro každého z nich. Největší rozdíl mezi THCa Delta 8 a Delta 9-THC je v jejich chemické struktuře a v jejich účincích na tělo.

Delta 9-THC je známý pro své silné psychoaktivní účinky - to je ten, který způsobuje "high" pocit, který je spojen s konopím. Na druhé straně, THCa Delta 8 má méně silné psychoaktivní účinky, ale má také některé další potenciálně prospěšné účinky.

Osobní zkušenost s THCa Delta 8

S 40% šancí vám mohu sdělit svůj příběh související s tímto tématem, takže ano, mám jeden. Bylo to během mé první návštěvy Amsterdamu, kde je konopí legální a můžete si ho koupit téměř na každém rohu.

Dostal jsem se do konverzace s místním obyvatelem, a ten mi doporučil vyzkoušet něco méně silného než běžné "high" konopí, které je plné Delta 9-THC. Doporučil mi vyzkoušet produkt s THCa Delta 8, který, jak mi řekl, "vyvolává méně intenzivní a uvolněný pocit".

Skutečně, když jsem to vyzkoušel, pocit byl méně silný, ale stále velmi příjemný. Bylo to jako lehké uvolnění napětí bez toho, abych se cítil příliš omámený. Od té doby jsem byl nadšený a vyhledávám produkty s THCa Delta 8, protože mi připadá, že mi nabízejí přesně to, co hledám - uvolnění bez přebujelého pocitu "high".

Konečně a nakonec je třeba zdůraznit, že THCa Delta 8 a Delta 9-THC jsou oba kanabinoidy nacházející se v konopí. Jsou to jedinečné molekuly s vlastními vlastnostmi a účinky, a ani jeden by neměl být zaměňován za druhý.

Napsat komentář

Položky označené * jsou povinné.