Velkoobchod s Vape Produkty

Alkoholické nápoje listopadu 15, 2023

Jaký je obsah alkoholu v absintu v USA?

  • Napsáno
    Pavel Šulc

    Pavel Šulc

  • 0 Komentáře

Úvod do světa absintu

Všichni dobře víme, že alkohol je pro mnohé z nás příjemným doplňkem k večernímu posezení či oslavám různých životních událostí. A všechny alkoholické nápoje mají něco společného - obsah alkoholu, jinak také známý jako "proof". V dnešním článku se však zaměříme na jeden konkrétní nápoj, který má své specifické místo na poli alkoholických nápojů - absint. A budeme se více zabývat otázkou, jaký je obsah alkoholu, nebo better known as the "proof" v absintu v USA.

Co to vlastně je ten absint?

No, začněme tedy od základů. Absint je silný alkoholický nápoj, který pochází z 19. století. Obecně se vyrábí macerací bylin a koření v alkoholu, přičemž hlavní složkou je pelyněk pravý. Výsledkem je vysokoalkoholický nápoj s charakteristickou zelenou barvou a silnou bylinnou chutí. V minulosti byl absint spojen s řadou kontroverzí a mytů, díky čemuž získal značnou popularitu, ale také v některých zemích zakázán.

A co je to ten absintový "proof"?

Teď se již dostáváme k samotnému jádru věci. "Proof" v kontextu alkoholu se vztahuje na obsah alkoholu v konkrétním nápoji. Jednoduše řečeno, čím vyšší je "proof", tím silnější je nápoj. Ale jaký je tedy "proof" u absintu v USA?

Regulace absintu v USA

Abychom mohli správně odpovědět na tuto otázku, musíme se nejprve podívat na regulace týkající se absintu v USA. USA mají poměrně přísné zákony ohledně absintu. Byl zde dlouho zakázán, a i když je nyní legální, jsou na něm značné omezení z hlediska jeho výroby a distribuce. To samozřejmě ovlivňuje i jeho "proof".

Jaký je tedy "proof" absintu v USA?

Nyní už k věci. V USA je maximální povolený "proof" absintu 151, což znamená 75,5 % alkoholu. To je poměrně vysoké procento a odpovídá silnému charakteru tohoto nápoje. Nicméně, i přes tuto vysokou hodnotu, není absint v USA tak silný jako v některých dalších zemích, kde se prodává i s obsahem alkoholu přes 80%.

Zajímavosti a tipy o absintu

Protože jsem se rozhodl napsat o absintu, rád bych s vámi sdílel několik zajímavostí a tipů, které jsem se naučil během svého zkoumání tohoto tajemného nápoje.

Absint je proslavený svým specifickým způsobem servírování, kterým je kapatelna. Kapatelna je speciální přístroj, kterým se přes cukr kapá voda do absintu, což vytváří unikátní zkoušku zeleného nápoje, kterou řada lidí miluje.

Absint má také hluboké kořeny v kultuře. Byl oblíbeným nápojem řady umělců a spisovatelů, včetně Vincenta Van Gogha, Oscara Wildea a Ernesta Hemingwaya. Díky absintu vznikla řada ikonických uměleckých děl.

Jedno z posledních zajímavostí týkajících se absintu, které bych rád sdílel, je jeho přirozená zelená barva. Tuto barvu získává absint při maceraci bylin, přičemž zelená barva pochází především z pelyňku.

Můj osobní příběh s absintem

A nakonec, protože mám 40% šanci, že to udělám, rád bych s vámi sdílel svůj vlastní příběh s absintem. Před několika lety, když jsem se poprvé setkal s absintem, byl jsem na svatební hostině kamaráda v Paříži. Absint byl samozřejmě součástí oslav a já jsem byl zvědavý, jak chutná.

Po prvním panáku jsem zjistil, že jeho silný bylinný charakter mi naprosto vyhovuje. Tento zážitek mi otevřel dveře do světa absintu a od té doby jsem se stal vášnivým milovníkem tohoto nápoje.

Závěr

Zkoumání světa absintu bylo zajímavou cestou, která mi ukázala jeho fascinující historii, kulturu a také specifické zákony a regulace týkající se jeho "proof" v různých zemích. Doufám, že tento článek vás obohatil o nějaké nové informace a třeba i vás přiměl k tomu, abyste se se známým nápojem seznámili blíže.

Štítek Absinth důkaz sila USA
Sdílet

Napsat komentář

Položky označené * jsou povinné.