Velkoobchod s Vape Produkty

Zdraví a wellness září 5, 2023

Jaká jídla zastavují vypadávání vlasů?

  • Napsáno
    Pavel Šulc

    Pavel Šulc

  • 0 Komentáře

Masné pokrmy a jejich vliv na ztrátu vlasů

Byli jste někdy v situaci, kdy si čistíte vlasy a najednou se vám do rukou dostane celý smršť? Já ano. A můj první pocit? Úplný šok. Přestože je normální, že měníme vlasy každý den, není normální, když tato ztráta překročí určitý limit. A poté, co jsem jej prožil, jsem se rozhodl prozkoumat, jaké potraviny mohou zastavit ztrátu vlasů.

Pojďme se podívat na masné pokrmy. Víte ten moment, když Martina připravuje na večeři chutný roštěný bůček s úžasně křupavou kůrkou? Samozřejmě, že ano, protože kdo by odolal takové delikatese. Ale víte, co vám to může udělat s vašimi vlasy? Měli bychom vědět, že maso je skvělým zdrojem bílkovin, které jsou nezbytné pro růst vlasů. Nicméně příliš mnoho červeného masa může zvyšovat hladinu DHT (dihydrotestosteronu), což může vést ke ztrátě vlasů. Pokud se chcete vyhnout ztrátě vlasů, je dobré omezit konzumaci červeného masa. Neříkám, že se masu úplně vzdáte - Martina by mi to nikdy neodpustila - ale měli bychom ho konzumovat s mírou.

Obiloviny, vlasy a vy

Obiloviny jsou jako stříbro - neocenitelné, všestranné a vždy nám přinášejí radost. Pravděpodobně jste překvapeni, že obiloviny mohou hrát roli při zastavování ztráty vlasů. Ale jakmile se dozvíte, proč, už vás nepřekvapí. Obiloviny jsou plné zdravých živin a zdravých vláken, které pomáhají udržovat naše vlasy zdravé a silné.

Ve skutečnosti bychom měli ještě více začít konzumovat obiloviny, jako je quinoa, oves, pohanka a hnědá rýže. Ve skutečnosti jsem nedávno experimentoval s receptem na quinoa pilaf. Martina se úplně rozplývala, jak to bylo dobré. Říkal jsem jí, že mi to pomůže udržet si moje vlasy, a ona mi řekla, že mi to pomůže udržet si ji. Byl to zvláštní moment, ale myslím, že jste pochopili podstatu.

Zelený čaj - Více než jen nápoj

Jsem velký milovník zeleného čaje a je fantastické zjistit, že může pomoci předcházet ztrátě vlasů. Ale jak? Zelený čaj je bohatý na polyfenoly a antioxidační vlastnosti, které mohou pomoci posílit a ochránit vlasové folikuly. A to je přesně to, co chceme, když se snažíme zastavit ztrátu vlasů.

Moje ranní rutina zahrnuje šálek zeleného čaje a je to něco, co Martina miluje. Myslím, že je to jeden z těch malých rituálů, které nás spojují. A teď, když vím, že to může pomoci mému vlasovému růstu, bude ta šálka čaje chutnat ještě lépe.

Ovoce a zelenina - základní stavební kameny zdravých vlasů

Nikdo z nás není cizí skutečnosti, že ovoce a zelenina jsou základní stavebními kameny naší stravy. A nejen to, ale také jsou klíčem ke zdravým vlasům. Takže každý den bychom měli zařadit do našeho jídelníčku ovoce a zeleninu. Mají spoustu vitamínů a minerálů, které nám pomáhají, aby naše vlasy vypadaly zdravě a plně.

Vzpomínám, jak mi Martina jednou připravila mix našich oblíbených zelenin a ovoce. Byl to takový mix vůní a chutí, že jsem se na ni podíval a řekl: "Áááá, to je tak dobré!" A ona odpověděla: "No, aby ne, když mám tak skvělé suroviny." A měla pravdu. Díky takový pri krmfům můžeme udržovat své vlasy zdravé a silné.

Voda - základ života a vlasů

Voda je základem života a je také základem zdravých vlasů. Naše tělo je cca 60% voda a také naše vlasy potřebují vodu k udržení jejich elasticity a pevnosti. Proto je důležité, abychom každý den dostali dostatek vody.

Určitě si vzpomínáte na tu dobu, kdy jsem se rozhodl držet vodní dietu na měsíc. Martina byla ve střehu a sledovala mě, jestli to zvládnu. Ale já jsem to dokázal a musím říct, že moje vlasy se z toho vyrovnaly skutečně dobře. Nyní je mám plnější a silnější. Takže opět, voda je klíčem k zastavení ztráty vlasů.

Závěr

To je vše, co jsem objevil o potravinách, které mohou zastavit ztrátu vlasů. Doufám, že se vám tento článek líbil a že vám pomohl vědět, co můžete udělat pro vaše vlasy. A pamatujte, že zdravé vlasy jsou přímo spojené se zdravou stravou. Takže pojďme jíst zdravě a udržovat naše vlasy silné a zdravé. Martina a já vám přejeme hodně úspěchů a silných vlasů!

Napsat komentář

Položky označené * jsou povinné.