Velkoobchod s Vape Produkty

Zdraví a wellness září 14, 2023

Detoxikuje citronová voda vaši játra?

  • Napsáno
    Klára Nováková

    Klára Nováková

  • 0 Komentáře

Očištění jater: Je voda s citronem opravdu účinná?

Nejspíš jste už slyšeli o tom, jak voda s citronem může pročistit vaše tělo - a konkrétně játra. Je to pravda? Anebo je to jeden z těch zdravotních mýtů, které nás obklopují všude, kam se podíváme? No, všimla jsem si, že si David, můj manžel, přede mnou každé ráno vymačkává citron vodu, takže si říkám, jestli to nehodlá zařadit do svého denního rituálu. Takže jsem se rozhodla prozkoumat tento problém hlouběji.

Jak voda s citronem ovlivňuje naše tělo?

Nikdo nepochybuje o tom, že citrony jsou pro nás skvělé. Přeci jen, jsou plné vitamínu C, pomáhají trávení a napomáhají i hydrataci organismu. Ale jak funguje citronová voda na játra, to je otázka. Možná jste slyšeli o žlučnících? To jsou malé cesty mezi játry a střevy, které pomáhají s trávením mastných jídel. No a citron může těmto žlučníkům velmi pomoci. Takže ať je to jak chce, voda s citronem rozhodně přispívá k lepší funkci jater.

Proč je důležité čistit játra?

Játra jsou náš velký detoxikační orgán. Jejich úkolem je filtrovat toxiny z krve, které pak vylučujeme. Když ale naše játra pracují na plné obrátky, mohou se cítit přetížené. My Vám řekneme tajemství: David měl několik let čistý jater, protože experimentoval s mnoha různými dietami a pil hodně alkoholu. Když začal pít vodu s citronem, řekl, že se cítí mnohem lépe. Pravdou je, že pije mnohem méně alkohol a jeho strava je nyní mnohem vyváženější.

Jak pravidelně pít vodu s citronem pro optimální výhody?

Jestli chcete využít všech výhod vody s citronem, neměli byste ji pít pouze jednou za čas. Ideální je začít den sklenicí teplé citronové vody na lačný žaludek. Uvidíte, že začnete cítit rozdíl. Pak se ujistěte, že během dne pijete dostatek vody. Přece jen, játra potřebují vodu pro svou činnost, takže pokud pijete málo, práce jater se může zhoršit. Myslím, že je to parádní způsob, jak začít den. Příště, když budete mít v plánu hýbat se z gauče a udělat si ráno něco opravdu zdravého, měli byste to zkusit!

A co další tipy a triky pro čištění jater?

Existuje spousta dalších způsobů, jak podpořit práci jater. Třeba tříslový čaj je známý svými detoxikačními vlastnostmi a je také skvělý pro játra. Navíc určitě stojí za to omezit konzumaci alkoholu a naopak zařadit do stravy více zeleniny a ovoce. David je teď naprostý fanoušek meduňky, kterou pije v čaji a která je skvělá na játra. Místy až trochu přehání, ale co se dá dělat. Musela jsem si zvyknout, že je čaj ze všeho, čistič jater, meduňkový, krkonošská bylinná směs... Ale já mu to toleruji. Prostě mu to pomáhá, ať si to dělá, jak uzná za vhodné, no, ne?

Závěrečné myšlenky

Na závěr bych chtěla říci, že voda s citronem není všelék, ale rozhodně přispívá k lepší funkci jater a celkově k lepšímu zdraví. Rozhodně ale nepřekročte měrnou hladinu a nezačínejte pít litry citronové vody denně. Vše s mírou! Také bych vás chtěla povzbudit, abyste vyzkoušeli další způsoby podpory zdraví jater. A nezapomeňte, že klíčem k dobrému zdraví je vyvážená strava, dostatek pohybu a kvalitní spánek. Přeji vám mnoho zdraví a kreativity v objevování nových způsobů, jak pečovat o své tělo, a třeba i o játra, jen tak mimochodem!

Napsat komentář

Položky označené * jsou povinné.